Оцінка стану агроландшафтів за показниками розораності та антропогенного навантаження шляхом картографічного моделювання (на прикладі Полтавської області)

Loading...
Thumbnail Image
Date
2022
Authors
Ласло, Оксана Олександрівна
Шевчук, Сергій Миколайович
Оніпко, Валентина Володимирівна
Journal Title
Journal ISSN
Volume Title
Publisher
Abstract
Використання картографічного моделювання стану агроландшафтів Полтавської області за показниками розораності та антропогенного навантаження сприяє пошуку шляхів оптимізації системи землекористування і підвищенню екологічної стабільності територій. З огляду на ситуацію, що склалася у агроекосистемі Полтавщини, слід заначити, що досягнення поставлених завдань з оптимізації можливе за умови поглибленого наукового дослідження параметрів агроландшафтів та особливостей їх перетворення під впливом антропогенних факторів.
Description
Ласло О. О., Шевчук С. М., Оніпко В. В. Оцінка стану агроландшафтів за показниками розораності та антропогенного навантаження шляхом картографічного моделювання (на прикладі Полтавської області). Таврійський науковий вісник. 2022. №128. С. 375-382. DOI https://doi.org/10.32851/2226-0099.2022.128.52. URL: https://www.tnv-agro.ksauniv.ks.ua/archives/128_2022/52.pdf)
Keywords
Екологостабілізуючі угіддя, коефіцієнт антропогенного навантаження, коефіцієнт екологічної стабільності, рілля, картографічне моделювання, коефіцієнт розораності
Citation